Haber

Yargıtay, Boydak Holding yöneticilerinin FETÖ’den mahkumiyetlerini onadı

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, aralarında Boydak Holding’in üst düzey yöneticisi Memduh Boydak’ın da bulunduğu 8 sanığın Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye olmak ve yöneticilik yapmak ve şirket hisselerine el konulmasına ilişkin verilen mahkumiyetlerini onadı.

Daire, Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 12 Temmuz 2018 tarihli kararına ilişkin temyiz incelemesini tamamladı.

Buna göre, eski Boydak Holding üst düzey yöneticisi Memduh Boydak’a “silahlı terör örgütü yöneticiliği”nden 18 yıl, holding eski yöneticileri Mustafa, Bekir, Erol ve İlyas Boydak ile Murat Bozdağ’a “silahlı örgüt üyeliği”nden 7 yıl hapis cezası verildi. terör örgütü” Holding eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak’ın aynı suçtan 11 yıl 10 ay 15 gün, eski holding yöneticisi Şükrü Boydak’ın ise 10 yıl hapis cezasının onanmasına karar verildi.

Daire kararında, sanıklar aleyhindeki yargılama sürecindeki usuli işlemlerin hukuka uygun olarak yürütüldüğü, hükme esas alınan delillerin hukuka uygun olarak elde edildiği ve sanıkların eylemleri doğru olarak nitelendirildi.

Daire, sanıkların Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen 35 şirkete ait hisselerine iyi niyetli üçüncü kişilerin hakları saklı kalmak kaydıyla el konulmasına da karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu