Haber

Depremzedeler için yapılıyor, temelleri atıldı, çalışmalar hızlandı

Depremzedeler için yapılıyor, temelleri atıldı, çalışmalar hızlandı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen vatandaşlar için hazırlanan toplu konutta çalışmalar sürüyor. Temeli atılan evler şehrin birçok yerinde yükselecek.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremler sonrasında binası yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşlar için yapılması planlanan kalıcı konutların üretimine başlandı. Kentte yaklaşık bir ay önce Afşin ilçesinde ilk kazı yapılırken, Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nün belirlediği yerlerde temeller TOKİ tarafından hızlı bir şekilde atıldı. Kentin belirlenen noktalarına yapılması planlanan toplu konutların 4 veya 5 katlı olması bekleniyor.

Dulkadiroğlu mahallesi Karacasu Karşıyaka TOKİ Evleri’nin devamı niteliğindeki toplu konutta çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Temeli atılan ve çalışmaları devam eden depremzedelerin konutlarının ilk etapta 13 blok olarak bölgeye yapılması bekleniyor.

TOKİ Konutları Müdür Yardımcısı Remzi Büyükçıkrıkçı, “Burada 24 bina var ve zemin katla birlikte 4 katlı. Her birinde 20 daire var ve toplam 630 daire var. Şükürler olsun ki yerlerimiz aşırı hasar görmedi. Bu deprem. Binalar sağlam. Şu anda buraya yeni evler yapılıyor. Şehre mesafe sorunu yok. Belediye ulaşım hizmeti veriyor ve hiçbir sıkıntımız yok. Şehre 13 kilometre uzaktayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta 7 bin 353 konut ve 620 köy evinin temel atma törenine katıldı ve temelleri atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu