Haber

Çerkezköy Belediyesi Muharrem Ayında Aşure Dağıttı

Her yıl olduğu gibi her yıl olduğu gibi Çerkezköy Belediyesi tarafından Muharrem ayının 10. günü münasebetiyle aşure ikramı yapıldı.

Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP İl Başkanı Volkan Nallar, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı, Enver Bayram ve Meclis Üyeleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda aşure dağıtıldı.

Muharrem ayının birlik ve beraberliğin pekiştiği bir ay olmasını dileyen Başkan Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak her yıl Muharrem dolayısıyla yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıttık. Cumhuriyet’te yaptığımız aşureleri dağıttık. Cuma namazından sonra meydanda ayrıca ilçemizde tüm halka aşure dağıttık. Kamu kurum ve kuruluşlarında da aşure dağıttık” dedi.

“ÖNEMLİ VE ÜZÜCÜ BİR KONUMA SAHİPTİR”

Muharrem’in İslam tarihinde kıymetli ve hüzünlü bir yeri olduğunu belirten Önder Akay, “Muharrem ayının 10. günü olan Aşure günü bizim için bir diğer önemli olaydır. Hz. Hüseyin’in şehit edildiği bu olay Hz. Aşure Günü bu günü yürek burkan ve acı bir güne çevirmiştir” dedi.

“BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Akay, “Allah tüm milletimizin birlik ve beraberlik içinde ortak paydada buluşmasını nasip etsin. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da milli günlerde olduğu gibi dini günlerde de vatandaşlarımızla bir arada yaşamaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu