Ekonomi

Bitcoin madenciliği zorluğu rekor kırdı

BitcoinMadencilik zorluğu yukarı yönlü hareketini sürdürüyor.

BTC madencilik zorluğu yüzde 3,5 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65T’ye yükseldi. Bu, Şubat ortası-Nisan 2023’te gözlemlenen eğilime benzer şekilde art arda 5. artış oldu.

Bitcoin madenciliği zorluğu ve hash oranı artıyor

7 günlük hareketli ortalamaya göre BTC hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 450 eh/s civarında. Ancak günlük olarak incelendiğinde hash oranı 500 eh/s’yi aşan daha da sağlam bir performans gösteriyor.

Hash oranındaki bu istikrarlı artış ve BTC madenciliği zorluğu, birçok uzman tarafından Bitcoin ağının giderek daha güçlü hale geldiğinin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Ağ yarılanmadan önce güçleniyor

BTC madencilik ödüllerinin yarıya indirileceği yarılanma yaklaştıkça bu gelişmeler ağın rekor bir güvenlik seviyesine ulaştığını gösteriyor.

BTC madenciliği zorluğunun ve hash oranının artması, BTC işlemlerini işlemeye adanmış güçlü bir bilgi işlem gücünün olduğu ve ağın potansiyel tehditlere karşı dayanıklılığının arttığı anlamına gelir.

Her 210 bin blokta bir gerçekleşen BTC yarılanması olayının 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşmesi öngörülüyor. Bu yarılanmayla birlikte BTC madencilik ödülleri 3 bin 125 BTC’ye düşecek.

Bu yazı ilk olarak Paranfil’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu