Ekonomi

BioNTech üretim tesisini genişletiyor

BioNTech tarafından yapılan açıklamada, tamamlanan tesise 40 milyon Euro’luk yatırım yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, kanser ve bulaşıcı hastalıklara yönelik mRNA bazlı ilaçlar için ihtiyaç duyulan plazmit DNA bileşenlerinin büyük kısmının bu tesiste üretileceği belirtildi.

– Almanya Başbakanı Scholz ilaç şirketlerine yardım sözü verdi

Frankfurt’un yaklaşık 90 kilometre kuzeyindeki Marburg’daki tesisi ziyaret eden Almanya Başbakanı Olaf Scholz, BioNTech’in yatırımını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Scholz, “Tıbbi biyoteknoloji, 21. yüzyılın kilit teknolojisidir. COVID-19 salgını, Almanya’nın bir inovasyon ve ilaç üretim yeri olma yeteneğini kanıtladı. Almanya ve Avrupa, yerel fiyat zincirleri oluşturarak daha esnek hale geliyor. Bu yatırım, BioNTech çok iyi bir haber. Bunun gerçekten bir gelecek olduğunu görebilir ve hissedebilirsiniz.” ifadesini kullandı.

Almanya’daki biyoteknoloji şirketlerinin bu tür fabrikaları daha hızlı açmaları, yeni tedaviler geliştirmeleri ve geliştirdikleri ürünleri piyasaya sürmeleri için daha çok şey yapılması gerektiğini vurgulayan Scholz, sağlık şirketlerine daha kolay erişim sağlamak da dahil olmak üzere yasal çerçeveyi iyileştirmeye çalışacağını söyledi. Araştırma amaçlı veriler. .

Türk bilim insanı Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu BioNTech, 2020 yılında merkezi İsviçre’de bulunan ilaç firması Novartis’ten Marburg tesisini satın aldı.

saricakayahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu