Haber

5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN MİDENİNDEN 1 METRELİK ŞARJ KABLOSU VE TOKA ÇIKARILDI

Diyarbakır’da kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve çekilen röntgeninde 1 metrelik şarj kablosu ile tokasını yuttuğu belirlenen 15 yaşındaki erkek çocuk, cisimlerden kurtuldu. Elazığ’da gerçekleştirilen operasyonda yutkundu.

Diyarbakır’da kusma ve mide bulantısı şikayeti ile ailesi tarafından hastaneye kaldırılan çocuğun çekilen röntgeninde, karnında şarj kablosu ve toka olduğu belirlendi. Bunun üzerine çocuk ambulansla Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Doğan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen endoskopik işlemle çocuğun karnındaki kablo ve toka başarıyla çıkarıldı. Tedavisinin ardından çocuk sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

‘KABLOYU ÇIKARMAKTA ZORLUK YAPTIK’

Yaşar Doğan, kablonun bir ucunun ince bağırsağa geçmesi nedeniyle zorlandıklarını belirterek, “Hastanın kusma ve karın ağrısı şikayeti üzerine bir sağlık kuruluşuna başvurdu. Bize danışıldı. Orada yapılan tetkiklerde hastanın midesinde kablo tespit edilince 112 üzerinden hasta için gerekli işlemi yapıp yapamayacaklarını sordular.Hastayı bize gönderebileceklerini bildirdik.Hasta bize geldikten sonra ön hazırlık yapıldı ve gerekli açlık süresinden sonra hastaya endoskopik işlem uygulandı.Midedeki kablo endoskopik işlemle çıkarıldı.Açıkçası kabloyu çıkarmakta zorlandık çünkü kablonun bir ucu mideye geçmişti. ince bağırsak İşlemi başarıyla sonuçlanan hasta sağlıklı bir şekilde evine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu